Garanti ve İade Şartları

www.hizliparca.com Satın alınan yedek parçalar ,müşteriye teslim  tarihinden itibaren yedi (7) gün içerisinde, , kullanılmadan, özellikle ambalajı hasar görmeden kısacası tekar satılabilirlik özelliğini yitirmeden iade edilebilir. Fakat müşteri memnuniyeti ve istatistiksel verileri elde etmek adına iade sebebinizi belirtmenizi rica ederiz  . Müşterinin  sadece ürün iade formunu doldurarak hizliparca.com `a ulaştırması yeterlidir. hizliparca.com’un hatası dışındaki  tüm iade işlemlerinde kargo ücreti müşteriye aittir, ödemesi yapılmamış  gönderiler kesinlikle kabul edilmeyecektir.

oto elektrik ve oto elektronik iade grubuna dahil değildir..

 

Yapılacak muayenenin ardından en geç  yedi (7) iş günü içerisinde ilgili tutar kesintisiz olarak işleminize göre hesabınıza yada kredi kartınıza   aktarılacaktır  .

 

 

İADE İÇİN GEREKLİ OLAN:

1. İADE EDİLECEK ÜRÜN 

2. ÜRÜNÜN FATURASI

 

1. İADE EDİLECEK ÜRÜN

a- Kullanılmış veya hasar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmez.

b- İade edilecek ürünün, 14 gün içerisinde teslim alındığı şekilde, standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

 

 İADE EDİLECEK ÜRÜNÜN FATURASI

İade işlemi için ürünün faturasının gönderilmesi gerekmektedir.

 

İade etmek istediğiniz ürünün faturası şirket adına ise, geri iade ederken şirketinin düzenlemiş olduğu faturası ile birlikte göndermesi gerekmektedir. iade faturası kesilmesi gerekmektedir.

 

DİĞER ŞARTLAR ve İADE KARGO ÜCRETLERİ HAKKINDA

 Alıcının yanlış ürün alması, değişim istemesi veya keyfi iadelerde kargo ücreti alıcıya aittir.

Kalite Güvence departmanımıza gelen ürünlerin, iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler 1-5 gün içerisinde hesaba yansımaktadır

 

İADE EDİLECEK ÜRÜNÜN GÖNDERİLMESİ 

İade edilecek ürün sadece anlaşmalı olduğumuz KARGO firması tarafından teslim alınabilir. Bunun dışında herhangi bir kargo şirketiyle elimize ulaşan ürünlerin iadesi ve ulaşım bedeli kabul edilmeyecektir.

 
Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

 

- İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

 

- Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

 

- İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.

 

- İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da anlaşmalı kargolar ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.

 

SİPARİŞ İPTALİ

 

Değerli müşterilerimiz yanlış verdiğiniz veya vazgeçtiğiniz siparişlerinizi iptal ettirebilirsiniz. İptal ettirme işleminin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için lütfen iletişim kısmındaki telefon numaramızı kullanarak irtibata geçiniz.Mail ile irtibatlarda geçikmeler yaşanabilir. Bazen yoğunluktan mailler geç kontrol edilmektedir. Ürünün kargoya verilmiş olma ihtimali ortaya çıkmaktadır. İptal işlemlerinde ürün kargoya verilmemişse ücretin tamamı işlemi gerçekleştirdiğiniz yöntemle iade edilir. Ürün kargoya verilmişse kargo ücreti veya ücretleri kesilerek iadesi yapılır.